• Перший у Східній Європі та Україні

  експериментальний освітній проект, орієнтований на ознайомлення школярів із проектуванням цифрових мікросхем за технологіями, які використовують провідні світові лідери - наприклад, такі як Apple (iPhone), Samsung і Tesla.

  Чим це відмінне від звичайних класів із Лего/Ардуїно/Разбері Пай?

  Головна особливість - знайомити не з програмуванням процесорів ("водити готове авто"), а навчати принципам їх конструювання ("проектувати двигун"). Навчання за програмою – це перші кроки до проектування чіпів: демонстрація технології, мови розробки апаратури (Verilog) й логіки, що лежать в основі індустріального конструювання мікросхем сучасних пристроїв - від телефону до космічного корабля.

  Створена перетином світів Кремнієвої долини й України

  унікальна програма – соціальний проект підтримки навчання з (мікро)електроніки, що доступний обдарованому та зацікавленому юнацтву і безкоштовний для підлітків з соціально вразливих категорій, найперше – з родин малозабезпечених переміщених осіб, учасників АТО, талановитих учнів фізико-математичних навчальних закладів.

   

  Що це змінить? Яка мета?

   

  Сприяти освіті талантів, необхідних для становлення українських конкурентних глобально технокластерів, у співпраці з іншими ініціативами в STEM та індустрією для акселерації розвитку просунутих інноваційних екосистем в Україні.

  Школа ↔ Університет ↔ Індустрія

  Яке це має значення?

  Усі розробники цифрових чіпів таких глобальних компаній як Apple, Intel, Samsung у навчанні пройшли через лабораторні на FPGA, які є в MIT, Stanford, інших топових університетах. Та останній світовий тренд партнерства освіти й індустрії полягає в тому, що воно вже не зупиняється винятково на рівні студентів, а впроваджується на рівні школи - принамні, в найбільш розвинених світових інноваційних кластерах.

  Стратегічно навчання за розробленою програмою - це тестова профорієнтація, покликана зміцнювати в Україні місток набуття highly transferable компетенцій від шкільної STEM-освіти до університету й індустрії розробки мікросхем, зокрема для Інтернету речей (Internet of Things).

 • THINK BIG. START SMALL. ACT NOW!

  Ми не пропонуємо "прожектів на потім". Попри суперечки, непевності, тиск часу, інших обов'язків й відмову від матеріально привабливіших можливостей, ми взяли на себе ризики підготувати й реалізувати програму-експеримент у тестовому режимі. РЕЗУЛЬТАТ: 24 - 29 квітня 2017 р. в Києві відбудеться "ТИЖДЕНЬ ЦИФРОВОЇ МІКРОЕЛЕКТРОНІКИ:

  КРЕМНІЄВА ДОЛИНА - КИЇВ, ВІД ОСВІТИ ДО ІНДУСТРІЇ"

  = основна тестова програма з мікроелектроніки + інтенсив для школярів з електроніки + лекції + хакатон.

  На даний час для проходження занять (безкоштовно) відкрито реєстацію і відбір у когорту до 30 підлітків

  (через брак викладачів і обмежену кількість конструкторських наборів) із родин переміщених осіб, учасників АТО,

  учнів фізико-математичних навчальних закладів (через логістику - наразі заняття і відбір проходитимуть у Києві)

  ВАША ДОПОМОГА - ПОТРІБНА Й ЩИРО ВІТАЄТЬСЯ!

  broken image
 • Проектна група

  broken image

  Світлана Хутка, Ph.D.

  Ініціатор, автор концепції та координатор проекту, стратегії розвитку та партнерства, експерт, U.World Foundation (USA-Україна)

  broken image

  Юрій Панчул

  Автор навчальної програми; провідний експерт

  проекту, викладач, індустріальний партнер (USA): Imagination Technologies

  broken image

  Олександр Барабанов, Ph.D.

  Консультант-викладач, експерт: ФРЕКС, КНУ ім. Тараса Шевченка

  broken image

   Євген Короткий, Ph.D.

   

  Консультант-викладач, експерт:

  НТУУ "КПІ": ККЕОА та лабораторія Lampa

  broken image

  Анастасія

  Ластовець, B.Sc.,

   

  Консультант, експерт, індустріальний інституційний партнер (Україна):

  Радіомаг Україна

  broken image

  Андрій

  Глибовець, Ph.D.

  Експерт, академічний інституційний партнер проекту (Україна), Києво-Могилянська Академія

  broken image

  Сергій Вакуленко

  Консультант проекту

  Imagination Technologies (USA)

  broken image

  Алєксандр Бєліц

  Консультант проекту

  Cavium Inc (USA)

  broken image

  Чарльз Данчек
  Міжнародний експерт проекту

  UC Extension in Silicon Valley (USA)

  broken image

  Сергій Ченаш

  Викладач школи "Практична електроніка"

  "Радіомаг Україна"

 • ТИЖДЕНЬ ЦИФРОВОЇ (МІКРО)ЕЛЕКТРОНІКИ

  24 - 29 КВІТНЯ, КИЇВ

  СЕМІНАР З МІКРОЕЛЕКТРОНІКИ (ОСНОВНА ПРОГРАМА), ІНТЕНСИВ "ЕЛЕКТРОНІКА: ВСТУП", СЕРІЯ TECH TALKS

  broken image

  МІКРОЕЛЕКТРОНІКА: ОСНОВНА ПРОГРАМА

  24 - 29 квітня, 2017

   

  ЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ

   

  Від учасників очікується: допитливість, розвинена логічність мислення, розуміння основ фізики й математики (змішана вікова група: від 9 років до учнів старшої школи)

  broken image

  ІНТЕНСИВ: ВСТУП ДО ЕЛЕКТРОНІКИ

  24, 25,

  27 - 29 квітня, 2017

  ЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ

  Від учасників очікуються: кмітливість, допитливість.

  Аудиторія: молодші й старші школярі, які хочуть опанувати вступ до основ електроніки та/або не встигають за основною програмою

   

  Чи це складно зрозуміти? Навпаки!

  Подивись, як легко Ентоні виконує вправу з двійкової логіки

  broken image

  Електроніка - тільки для хлопців? Ні. Участь дівчат - вітається! І саме вони мають пріоритет при відборі до когорти

 • РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗАХОДАХ

  Будь ласка, зверніть увагу, кількість місць - обмежена

  Основна програма семінару з мікроелектроніки,

  24 - 29.04.2017, Київ

  ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ ОБОВ'ЯЗКОВА 

  !!!!!!! За станом на 22.04.17 реєстрація з можливістю взяти участь у заняттях 24 - 29.04 завершена. Тим не менше, Ви можете реєструватись, якщо хотіли би пройти програму в майбутньому, це дозволить нам зрозуміти рівень зацікавленості. Дякуємо.

   

  Інтенсив "Вступ до електроніки"

  24, 25, 27 - 29.04.2017, Київ

  ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ ОБОВ'ЯЗКОВА

  !!!!!!! За станом на 22.04.17 реєстрація з можливістю взяти участь у заняттях 24 - 29.04 завершена. Тим не менше, Ви можете реєструватись, якщо хотіли би пройти програму в майбутньому, це дозволить нам зрозуміти рівень зацікавленості. Дякуємо.

   

   

   

   

  Студенти, спеціалісти, УСІ зацікавлені тематикою та бажаючі співпрацювати надалі (географія не має значення) - будь ласка, реєструйтесь окремо

   

  РЕЄСТРАЦІЙНА ФОРМА

 • Чому потрібна ваша допомога

  Для України представлений проект - крок на шляху до числа провідних країн світу, які, здійснюючи

  кардинальну трансформацію STEM- освіти, розвивають міжнародне партнерство на рівні

  від школи до університетів та індустрії як основу економічного добробуту.

  Для дальшого розвитку та масштабування – UkrTronics потрібні фінансово-матеріальні

  та людські ресурси для роботи за ключовими довгостроковими завданнями.

  Як нам допомогти: якщо ви зацікавлені надати підтримку, будь ласка, напишіть про це за адресою ukrtronics@gmail.com або svitkhutka@gmail.com - ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!

  [також наразі діє лінк https://www.paypal.me/SvitKhutka ]

  Вартість формування експериментального навчального сету з 10 наборів склала на даний час $3000 (з урахуванням ціни пересилання в Україну).

   

  Ми щиро вдячні компанії РАДІОМАГ як індустріальному партнеру в Україні не тільки за надання компонентів для окремих вправ вступного рівня, що зменшило прямі витрати бюджету, але й організацію на власній базі 5-денного інтенсиву з електроніки для наймолодших учасників програми.

   

  Водночас, значна частина деталей просунутого рівня (зокрема мікропроцесори, плати) для проведення занять були закуплені спеціально та надіслані в Україну.

   

  Усі учасники проектної групи інтенсивно інвестували pro bono свої час, експертизу як фахівці за необхідними напрямками розвитку ініціативи. Та далі продовжувати це самостійно - неможливо. Точніше, можливо. Але недовго:)

  В Україні, на жаль, складно знайти фахівців не тільки із цілісним баченням логіки формування навичок проектування мікропроцесорів індустріального рівня для підлітків, але й із великим різнобічним практичним досвідом такого проектування за найсучаснішими вимогами.

   

  Тому експериментальна школа проводиться за безпосередньої участі автора й ініціатора створення навчального плану – Юрія Панчула, котрий не тільки власним коштом закупив і надіслав до Києва більшу частину компонентів (мікропроцесори тощо) для конструкторів, але й власним коштом прилітає в Україну на час тижня цифрової мікроелектроніки (до слова: всі ключові вправи курсу з цифрової мікроелектроніки він протестував на молодшому синові - Ентоні).

  Потрібні фінансово-матеріальні та людські ресурси для продовження роботи за ключовими техзавданнями (на найближчі 11 місяців) і подальше масштабування.

   

   

   

  ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

  1) Створення повноцінних навчально-методичних комплексів та кастомізованих конструкторів різного ступеню складності на основі рекомендацій провідних українських і міжнародних фахівців та індустріальних партнерів, з адаптацією доступних міжнародно визнаних методичних матеріалів. Це потребує забезпечення роботи методичного характеру, редагування перекладів, оформлення ілюстрацій, закупівлі деталей для формування конструкторів за оптимальними ціновими параметрами.

  2) Підготовка онлайн-курсу за навчальною програмою (навчальний дизайн контенту, запис та обробка відеоматеріалів для підгтовки онлайн-курсу тощо). Комбінування онлайн-навчання з менторською підтримкою дозволить оминути проблему катастрофічної нестачі кваліфікованих викладачів, а наявні у відкритому доступі кастомізовані навчальні конструктори – можливість практичного відпрацювання необхідних навичок, менторська підтримка – проблему забезпечення якості освіти й мотивації продовжувати навчання.

  3) Забезпечення технічної та адміністративної підтримки комунікацій проекту для фіналізації та масштабування навчальної програми на рівні України: розвиток сайту як комунікаційної платформи, поточний проектний менеджмент на постійній основі, логістика консультантів та інструкторів; відбір когорт учасників програм, інструкторів-викладачів, менторів та партнерських організацій; контент-менеджмент; супровідні витрати (дзвінки, транспорт, друк); адміністрування національної менторської мережі.

  Ресурсом масштабування проекту є благодійна фінансово-матеріальна допомога індустріальних і приватних донорів, спільнокошт (краудфандинг), shared economy resources відкритого доступу - для збереження безоплатності занять для учасників з малозабезпечених родин переселенців та АТО, інших соціально вразливих категорій і переходу і переходу на рівень масово відкритого онлайн-курсу.

  Як додаткове джерело фінансування може потенційно виступати організація солідарної системи підвищення кваліфікації спеціалістів за темою ціифрової мікроелектроніки на просунутому рівні в обмін на благодійний внесок у загальний фонд та комітмент приділяти певний обсяг часу на рік тим студентам молодших курсів і школярам, котрі потребуватимуть фахових консультацій.

 • АКАДЕМІЧНІ, ІНДУСТРІАЛЬНІ, ІНСТИТУЦІЙНІ, ІНВЕСТИЦІЙНІ, МЕДІА ПАРТНЕРИ

  broken image

  Imagination Technologies Group plc

  broken image

  Кафедра комп'ютерної інженерії, факультет радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем, Київський національний університет імені

  Тараса Шевченка

  broken image

  Кафедра конструювання електронно-обчислювальної апаратури, факультет електроніки Національного технічного університету України“Київський політехнічний інститут

  імені Ігоря Сікорського”

  broken image

  Факультет інформатики

  Національний університет

  «Києво-Могилянська академія»

  broken image

  ТОВ "РАДІОМАГ"

  РКС КОМПОНЕНТИ

  broken image

  CODERGirls

  (Stanford, USA)

  broken image

  ProjectCSGIRLS

  (Harvard, USA)

  broken image

  ДІМ ОСВІТИ ТА КУЛЬТУРИ

  «Майстер Клас»

  broken image

  Відкрита лабораторія електроніки Lampa при кафедрі КЕОА НТУУ “КПІ”

  broken image

  Бібліотека НТУ "КПІ”, студентський відкритий простір Belka

  broken image

   

  Наукова бібліотека НУ "Києво-Могилянська академія"

  broken image

   

  Мала академія

  наук України

  Київське відділення

  broken image

  KM Core – хай-тек холдинг

  broken image

  POLYTEDA CLOUD, LLC

  broken image

  U.World Foundation (USA)

  broken image

  Global Ukraine

  broken image

  Школа адміністративного управління Зіміної

  broken image

  Ukrainians of San Francisco & Bay Area (Social Platform)